Діагностика автомобільного акумулятора

Щоб не опинитися у незручному положенні на дорозі, слід регулярно перевіряти справність та заряд акумулятора машини. Працездатність автомобіля безпосередньо залежить від акумуляторної батареї, адже вона є однією з головних складових повноцінної роботи транспортного засобу. Автомобільний акумулятор – ресурс вичерпний, як і в ноутбуці або смартфоні. На жаль, не можна купити один АКБ і назавжди. Проте його роботу можна продовжити без особливих зусиль, якщо діагностика акб проводиться регулярно. Важливо відзначити, що терміни його роботи залежать не тільки від початкових характеристик і виробника, але також від характеру експлуатації та своєчасної діагностики для підтримки акумулятора в задовільному стані.

Місткість заряду та напруга струму АКБ можна проконтролювати кількома способами:

  • За допомогою мультиметра – це спеціальний прилад, за допомогою якого контролюються вищезазначені показники.
  • За допомогою вилки навантаження.
  • За допомогою наявного в автомобілі індикатора.

Перевірка тех стану акб за умови правильного підходу забезпечить не тільки повноцінну роботу автомобіля, але й заощадить вам гроші на покупку нового АКБ.

Що передбачає діагностика автомобільного акумулятора

У більшості випадків, перевірка акумулятора авто проводиться за повного ТО автомобіля. Тим не менш, акумулятор вимагає особливої ​​уваги, через що більшість автолюбителів та майстрів рекомендують відправляти свій АКБ на діагностику не рідше ніж раз на 3-4 місяці. Під час таких робіт проводять такі маніпуляції:

  • Поверхневе очищення АКБ від пилу, що налипнув, бруду і навіть вологи.
  • Перевірити щільність електроліту.
  • Чищення вентиляційних каналів.
  • Діагностика справності виводів акумулятора із наконечниками проводів стартера.
  • Чищення клем від окиснення.
  • Якщо все вищенаведене справне – АКБ заряджають до потрібного рівня заряду, інакше – встановлюють новий.

Згадані зовнішні чинники у вигляді пилу, бруду, вологи, піску тощо значно негативно впливають на роботу АКБ. Усунення цих дефектів збільшить термін служби батареї, навіть якщо вона не нова. У той же момент, якщо ви придбали акумулятор сумнівної якості, від маловідомого виробника або за низькою ціною – регулярна перевірка авто акумулятора все одно забезпечить його повноцінну роботу. Адже як ми вже говорили вище – в батареї важливі не тільки її характеристики, але й обслуговування. Також не забувайте заглядати в інструкцію з експлуатації автомобіля, де ви знайдете рекомендації щодо догляду за АКБ у тому числі.

Діагностику можна провести в домашніх умовах за допомогою мультиметра, який, швидше за все, є у кожному будинку. Але для більш достовірної інформації про ваш АКБ краще звернутися до спеціалізованих сервісних центрів.

Способи перевірки АКБ

Діагностика акумуляторних батарей авто проводиться кількома способами.

Перший – мультиметр. Перевірку з цим приладом можна проводити як з працюючим, так і двигуном, що не працює. Коли двигун запущений, прилад повинен показувати значення 13,5-14 В. Якщо значення вище 14, це говорить про те, що генератор працює в посиленому режимі. У цьому немає катастрофічної проблеми, але якщо напруга не почне падати, це загрожує википанням електроліту.

Коли двигун не працює, потрібно поступово вмикати різні прилади – світло, музика, кондиціонер. З кожним увімкненим приладом напруга повинна зменшуватися по-трохи. Якщо падає різко – генератор працює над повну потужність.

Навантажувальну вилку потрібно під'єднати відповідно до полярності не більше ніж на 5 секунд. Спочатку напруга має бути 12-13 В, а через пару секунд впасти до 10 В. Такий акумулятор вважається зарядженим та справним.