Увага! Робота магазинів під час воєнних дій в Україні
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Рідина гальмівна

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Несподівана ситуація на дорозі, і ви тиснете на гальма! Все гаразд – машина зупинилася вчасно. Всі живі, не постраждали, і машина теж ціла.

Тормозна система – важливий елемент роботи автомобіля, що впливає на збереження транспортного засобу в дорозі та безпеку пасажирів! Тому необхідно своєчасно приділяти достатньо уваги перевірці роботи гальмівної системи.

Використовна тормозна рідина впливає на злагоджену роботу гальмівної системи вашого автомобіля. Рідина, яка не стискається і витримує високі температурні навантаження – вид гідравлічної рідини, що передає гальмівну силу на гальмівні колодки чотирьох коліс автомобіля. Ослаблення гальмівних властивостей транспортного засобу – сигнал до термінової перевірки та заміни гальмівної рідини. 

Коли варто міняти тормозну рідину?

На якісні характеристики гальмівної рідини впливає волога, що вбирається ззовні – гігроскопічність. При попаданні вологи, гальмівна рідина змінює свій колір; стає каламутною. Тому прийняти рішення про заміну гальмівної рідини можна перевірити візуально відтінок. Не доводьте ситуацію до критичної зміни кольору рідини (коричневого або чорного).

Інші причини погіршення якості гальмівної рідини:

  • попадання забруднювачів у рідину
  • знос гальмівних магістралей
  • перегрів рідини

Так само варто звернути увагу на рекомендації виробника автомобіля з експлуатації гальмівної системи. Зазвичай зміну гальмівної рідини рекомендують 1 раз на 2 роки, перевірку - кожні 20.000 км. Потрібно також враховувати “вік” самого автомобіля та робочого механізму. Своєчасна заміна підвищить безпеку водіння та забезпечить надійне гальмування, а значить і безпеку людей, що знаходяться в автомобілі.

Оптимально проводити перевірку якості гальмівної рідини раз на рік – при кожному проходженні обов'язкового ТО. При виявленні проблем рідину треба повністю замінити, а не доливати до необхідного рівня! Використовувати завжди бажано одну і ту ж гальмівну рідину, і не змішувати продукт різних виробників.

Завдяки спеціальному складу гальмівна рідина зменшує втрати потужності при максимальному навантаженні, покращує контроль гальмівного тиску. Також вона може змішуватись з іншими гальмівними рідинами тієї ж специфікації.

Індекс DOT та властивості гальмівної рідини.

На ринку представлені різні класи синтетичних гальмівних рідин. Вони відрізняються індексом DOT (нормативне позначення американського Міністерства транспорту). Якісна гальмівна рідина дот 4 (DOT 4) підходить для сучасних автомобілів, оснащених електронним коректором траєкторії в режимі “розгін-гальмування”. DOT 4 оптимально підходить для використання під час міського руху на транспортному засобі з дисковими гальмами. В основі речовини – гліколь. 

Якісна рідина повинна мати:

  • низьку гігроскопічність (здатність поглинати вологу ззовні)
  • висока температура кипіння (для ефективного поглинання тепла, що передається від тертя гальмівних колодок об диски при гальмуванні)
  • малу агресивність для гумових та металевих деталей гальмівної системи (для збереження гальмівної системи при проходженні через неї гальмівної рідини)

Тормозна рідина DOT 4 має оптимальне співвідношення ціна-якість.

Вибрати та купити гальмівну рідину можна через наш сайт у Розділі “Технічні рідини” або в одному із магазинів в Україні.

Вгору